Yağ Yakan Yeşil Smoothie

Yağ Yakan Yeşil Smoothie

Yağ yakan yeşil smoothie

**Glütensiz-Laktozsuz**

 Öğün önerisi; Eğer çok yüksek kilolardaysanız (+20 kg ve fazlası) bu tarifi bir ara öğünü olan kullanın. Daha az kilo vermeye ihtiyacınız varsa bu tarifi haftada en az 2-3 kez günde 1 kez ana öğün olarak tercih edebilirsiniz. Ancak bu öneri kronik hastalığı olmayanlar için geçerlidir.

Sağlıklı bir beslenme programında besinlerin birbiri ile etkileşimini kullanmakta fayda var.

Ananasın etkin maddesi olan bromelain ile kefirin kalsiyumunu birleştirdik. Ananas kalsiyum emilimini desteklerken etken maddesi ile ödem atımını sağlıyor. Kefir ve ananas birlikte özellikle karın bölgesindeki yağlanmalar üzerine oldukça etkili. Zerdeçal ve zencefilin özellikle kilo verme ve bağışıklık güçlendirici etkisini  artırmak için karabiber ile desteklemek şart. Hazırsanız yağları yakmaya başlayalım. Tabi bu smoothieden destek alırken beslenmenizi temiz tutmayı ve hareketinizi artırmayı ihmal etmeyin.

Malzemeler

  • 80 gr Ananas
  • ½ orta boy muz
  • Baş parmak büyüklüğünde 1 adet taze zencefil
  • 1 silme çay kaşığı karabiber
  • 1 su bardağı dolusu Baby ıspanak
  • ½ su bardağı az yağlı kefir

Hazırlanışı

Tüm  malzemeleri blenderdan geçirip posası ile birlikte tüketiniz.

Püf noktası; blenderdan katı ve sıvı malzemeleri geçirecekseniz blenderin bıçağını daha rahat kullanması için bıçak yerine göre sıvı önce veya sonra ekleyin. Örneğin; kullandığınız blender haznesi sürahi gibi ise yani shake tarzında ters çevrilip bardak gibi kullanılan tarzda değil ise önce sıvı malzemeyi ekleyip daha sonra diğerlerini ekleyin. ama küçük shake tarzında ise en son sıvıyı ekleyin.